Turistik Doğu Ekspresi Kars Turu

Fiyatı :


    Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...

TUR PROGRAMI

? Turistik Doğu Ekspresi ile yataklı vagonlardan memleketimizin az bilinen yerlerini seyredeceğimiz masal turumuzda; Kars ilimizin tüm kültürel ve doğa varlıklarını keşfe çıkıyoruz...

Uçak ile gidiş, tren ile dönüş. 1 gece trende, 2 gece otelde, toplam 3 gece 4 gün.

(Bartın'dan Ankara Esenboğa Havalimanına gidiş, Ankara gardan Bartın'a dönüş hizmetimiz ücrete dâhildir. )

(Kayıtlar 18 kişi ile sınırlıdır.)

?1.GÜN: Anı Harabeleri, Çıldır Gölü, Kars şehir merkezi, Sarıkamış, kasar, gravyer, kaz ve piti Kars deyince ilk akla gelenler.

✈ Gidişimiz Esenboğa Havalimanından iç hatlardan 10:30'da uçak ile gerçekleşecek. Erzurum'a varacak olan uçaktan 12:05'de inmiş olacağız. Rehberimiz ile Erzurum'u gezmeye başlıyoruz. Kongre binası, Çifte Minareli medrese, Yakutiye Medresesi, Ulu Camii, Oltu taşı alış verişi için Taş Han geleceğimiz yerler arasında. Gezi sonrası Kars'a hareket. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

ÖĞLEN YEMEGI: Ekstra ücret. Meşhur Cağ kebabının tadına bakmanızı tavsiye ederiz.

?2. GÜN: Otelde alınan kahvaltı sonrası Anı Antik kentini geziyoruz. Turkiye-Ermenistan doğal sınırını çizen Arpa Çay, Türklerin Anadoluya geldiklerinde yaptıkları ilk cami olan Ebu-l Menucehr Cami, katedral gibi önemli yapıları ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise 2000 mt olan Çıldır Gölü'ne hareket ediyoruz. Gölün buz tutmasına bağlı olarak atlı kızaklara binebiliriz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

? 3.GÜN: Otelde alınan kahvaltı sonrası, otelden çıkış yaparak Kars kalesi etrafında ki tarihi yapıları ziyaret ediyoruz. Harakani Camii, Havariler Kilisesi, tarihi Osmanlı hamamları, Ördü caddesi, Demir köprü, KafkasHarp tarihi Müzesi gezeceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği sonrası Kars-Kafkas gecesi ve Aşıklar atışmasını izleyerek eğleniyoruz.(ekstra ucret).

Buradan tren garına giderek yataklı vagonunuza yerleşiyoruz. 22:20'de başlayacak yolculuğumuz 33 saat sürecek.

? 4.GÜN: Isteyen yolcularımız esktra ücret ödeyerek Erzincan ve Divriği turlarımıza katılabilir. Isteyen misafirlerimiz vagonda dinlenebilir.

Ankara'ya varış. Bizi bekleyen aracımız ile Bartın'a dönüş.

Başka gezilerde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.